ŞEHİR TİYATROLARI YENİ OYUN İÇİN PROVAYA BAŞLADI

21.10.2019

Türk Tiyatrosunun en önemli yazarlarından Turgut Özakman’ın oyunu ‘Duvarların Ötesi’ Aralık ayında Eskişehir Şehir Tiyatroları sahnelerinde Eskişehirli tiyatro severler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın yeni sezonda sahneleyeceği ‘Duvarların Ötesi’ adlı oyununun yönetmen koltuğunda usta rejisör Murat Atak oturuyor. Özakman’ın klasik eserlerinden biri olan oyunun kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını Mustafa Kala ve dekor tasarımını ise Ahmet Ertap üstleniyor.

Turgut Özakman’ın 50’li yılların sonuna doğru kaleme aldığı ve beyaz perdeye de uyarlanan Duvarların Ötesi, suça eğilimin ve suçu doğuran sebeplerin psikoloji dışında, ekonomik ve sosyal yetersizliklerden de kaynaklanabildiğini vurgulayarak, meseleyi hapisten kaçan bir grup mahkûmun yaşadıkları üzerinden ele alıyor.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçılarının provalarını aralıksız sürdürdüğü yeni oyunuyla Aralık ayı başında Eskişehir izleyicisi ile buluşacak ve sezon boyunca Şehir Tiyatroları’nda sahnelenmeye devam edecek.

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Müzikal Tam : 10.00 TL
Müzikal İndirimli : 7.50 TL
Tam : 7:50 TL
İndirimli : 5.00 TL
Çocuk Oyunu : 2.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir