“BİR ŞUBAT GECESİ” ADLI ÇOCUK OYUNU ÖZEL MİSAFİRLERİ İLE BULUŞTU

05.02.2020

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının, “Bir Şubat Gecesi” adlı yeni çocuk oyununu zihinsel engelli bireyler birlikte izlediler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesinin organize ettiği etkinlik ile Şehir Tiyatrolarının “Bir Şubat Gecesi” adlı oyununu izlemeye “Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi”nden gelen bireyler, oyunu ilgi ve beğeni ile izlediklerini dile getirdiler.

Nurgök Özkale’nin Türkçemize kazandırdığı ve kurum bünyesinde çalışan sözleşmeli oyuncuların rol aldığı oyunun yönetmenliğini Şehir Tiyatroları dramaturgu Şafak Özen gerçekleştirdi. Oyun, soğuk bir şubat gecesi, okul gezisine katılan bir çocuğun başından geçenler ile ilgili düşüncelerini, izleyicilerle paylaştığı eğlenceli bir hikâyeyi sahneye taşıyor. Oyun sonrası sahneye çıkarak oyuncularla fotoğraf çektiren özel gereksinimli bireylerin, bu tür sosyal etkinliklerden mutlulukla ayrıldığını ifade eden Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi yetkilileri, kültür sanat etkinliklerinin özel gereksinimli bireylerin gelişimine büyük katkı sağladığının da altını çizdi.

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Müzikal Tam : 10.00 TL
Müzikal İndirimli : 7.50 TL
Tam : 7:50 TL
İndirimli : 5.00 TL
Çocuk Oyunu : 2.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir