ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ ŞEHRE RENK KATTI

30.05.2017

Sahnelenen birbirinden renkli oyunlar, atölyeler, sergiler ve birçok etkinlik ile 12. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali sona erdi. Çocukların ve gençlerin büyük ilgi gösterdiği festivali binlerce kişi takip etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının düzenlediği 12. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali 20-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi. Festival boyunca dördü açık hava olmak üzere 6 farklı mekân ve sahnede birçok gösteri, müzik dinletisi ve oyun sahnelendi, atölyeler ve sergiler gerçekleştirildi. Şehir Tiyatrolarının yanı sıra Türkiye’den 6 farklı topluluk ve İtalya, İran, Almanya, İngiltere, Bulgaristan, Japonya, İspanya ve Fransa’dan gelen misafir topluluklar, müzik dinletileri ve atölyelerle birlikte toplam 45 farklı etkinliği çocuklar ve gençlerle buluşturdu.

Yaklaşık on bin kişinin salonları ve kent merkezinde belirlenen etkinlik alanlarını doldurduğu festival, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve Şehir Tiyatrolarının birlikte yer aldığı “Küçük Prens” adlı senfonik öykü gösterimi ile sona erdi.

Eskişehirlilerin ve özellikle de çocukların büyük beğenisi ile sona eren festival, İstanbul, Ankara, İzmir ve Mardin’den festival için Eskişehir’e gelen basın mensupları ve gözlemcilerden de tam not aldı.

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Müzikal Tam : 10.00 TL
Müzikal İndirimli : 7.50 TL
Tam : 7:50 TL
İndirimli : 5.00 TL
Çocuk Oyunu : 2.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir