PERDELERİMİZİ ZİHİNSEL ENGELLİLER İÇİN AÇTIK

05.06.2017

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sezon boyunca sahnelediği birbirinden renkli oyunların yanı sıra, Eskişehir halkının her kesimine, sosyal sorumluluk projeleri ile ulaşmaya devam ediyor.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ), Eğitim Fakültesine bağlı Özel Eğitim Bölümü öğrencilerinin yürüttüğü bir çalışmaya destek veren Şehir Tiyatroları, kentte yaşayan zihinsel engellileri  oyunlarına misafir etti.

ESOGÜ, Özel Eğitim Bölümü öğrencileri “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında Eskişehir’de yaşayan zihinsel engelli çocukların ve yetişkinlerin sosyalleşmelerine ve sosyal hayata uyumlarını pekiştirmelerine yönelik bir çalışma gerçekleştirdiler. İki buçuk ay süren bu çalışma çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ile yapılan işbirliği ile zihinsel engelliler ve aileleri,  Parçacık ve Tiyatro Makinesi adlı oyunlarının özel konuğu oldular. Oyunları büyük bir beğeni ile izleyen vatandaşlarımız ve aileleri duygularını gülümseyişleri ve alkışları ile ifade ettiler.

Şehir Tiyatroları yetkilileri bu ve benzeri sosyal sorumluluk çalışmalarının şehrin her kesiminden vatandaşlarımız ile işbirliği içinde sürdürüleceğini dile getirdiler.

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Müzikal Tam : 10.00 TL
Müzikal İndirimli : 7.50 TL
Tam : 7:50 TL
İndirimli : 5.00 TL
Çocuk Oyunu : 2.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir