ŞEHİR TİYATROLARI “SULTAN GELİN”İ İNÖNÜ’DEN GELEN HEMŞEHRİLERİ İLE BULUŞTURDU

21.01.2019

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Cahit Atay’ın kaleme aldığı “Sultan Gelin” adlı yeni oyununu önceki gün Eskişehir’in İnönü ilçesinden gelen hemşehrileri için sahneledi.

Şehir Tiyatrolarının Sultandere Sahnesinde izleyici ile buluşan oyun, Anadolu’nun kırsalında yaşayan vatandaşların, gelenek ve görenekler üzerinden yaşadığı sosyal sorunları ele alıyor. İzleyenlere hüznü ve komediyi bir arada yaşatan oyunun rejisini Devlet Tiyatrosu sanatçısı Murat atak üstlendi. İnönülü vatandaşlar oyunu büyük bir beğeni ile izleyerek ayakta alkışladılar.

55 yıl önce Eskişehir Belediye tiyatrosunda sahnelenen " Sultan Gelin " oyununda rol alan Erol Şaykol, gösterime katılarak Sultan Gelin oyununu İnönü ilçemizden gelen hemşehrilerle birlikte izledi. Oyun sonrasında İnönülü vatandaşlar, Sultan Gelin oyununda rol alan eski ve yeni oyuncularla bir araya gelerek fotoğraf çektirdiler.

Ulaşımın Büyükşehir Belediyesi desteği ile karşılandığı ve vatandaşların ücretsiz olarak davet edildiği “Sultan Gelin” oyunu, Sultandere Sahnesi’nde Eskişehir’e bağlı ilçe ve mahallelerde yaşayan, şehir merkezine uzaklıkları nedeni ile Şehir Tiyatrosunun kültürel hizmetlerinden yeterli ölçüde faydalanamayan vatandaşlara yönelik olarak her hafta düzenli olarak sahnelenmeye devam edecek.

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Müzikal Tam : 10.00 TL
Müzikal İndirimli : 7.50 TL
Tam : 7:50 TL
İndirimli : 5.00 TL
Çocuk Oyunu : 2.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir