METROPOLİS ANTİK KENTİNDE ESKİŞEHİR’DEN TARİHİ OYUN

30.05.2022

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları İzmir Torbalı’da düzenlenen 2. Metropolis Tiyatro Festivali’nde  “ Kybele” adlı oyununu sahneleyerek tarihi antik kentte tarih kokan bir gösteri sundu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Metropolis Tiyatro Festivali, 25 Mayıs tarihinde Torbalı sokaklarında festival kortej yürüyüşü ile başladı ve akşam saatlerinde Metropolis Antik Kentinde açılış oyunu “Kybele” ile Egeli tiyatro severler ile buluştu.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrasının ortak projesi olarak gerçekleştirilen ve Güngör Dilmen’in “Ben Anadolu” adlı eserinden yola çıkılarak uyarlanan oyunda, Anadolu kültürünün ana tanrıçası olan Kybele başta olmak üzere tarihi boyunca bu topraklarda var olan kadınları anlatıyor. Cumhuriyet kadınını anarak, saygı duruşunda bulunuyor.

Usta rejisör Murat Atak’ın yönetiminde, Şehir Tiyatroları sanatçısı Burcu Tutkun Turan’ın rol aldığı ve Eskişehir Senfoni Orkestrası sanatçıları eşliğinde sahnelenen “Kybele” adlı oyun Antik Kentte. yaklaşık bin beş yüz sanatsever izledi ve büyük beğeni toplayarak ayakta alkışlandı.

Oyunun bitiminde açıklamalarda bulunan Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, tiyatro ekibine sergilemiş oldukları bu etkileyici gösteri için teşekkür ederek sanatçıları kutladı.

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Müzikal Tam : 40.00 TL
Müzikal İndirimli : 25.00 TL
Tam : 25:00 TL
İndirimli : 15.00 TL
Çocuk Oyunu : 7.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir