GENÇLİK SAHNESİ TİYATRO EĞİTİMLERİ BAŞLADI

11.01.2023

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının, 2014 yılından itibaren pandemi nedeniyle verilen ara dışında düzenli olarak sürdürdüğü, koordinatörlüğünü ve eğitmenliğini Şehir Tiyatrosu sanatçılarının üstlendiği Gençlik Sahnesi Tiyatro Kursu, Turgut Özakman Sahnesi’nde yeni dönem eğitimlerine başladı.

Şehir Tiyatrolarının Gençlik Sahnesi projesi, Türk tiyatrosuna yeni isimler kazandırmak ve Eskişehir Şehir Tiyatrolarına altyapı desteği sağlamak amacıyla 6 yıl boyunca sürdürüldü. Pandemi nedeniyle verilen aradan sonra bu yıl 7. dönem eğitimine başlayan Gençlik Sahnesi ilk dersini hafta başında gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz hafta tamamlanan ve 150’ye yakın başvurunun değerlendirildiği seçmelerde, 15 genç tiyatro sever, kursiyer olmaya hak kazandı. Ücretsiz olarak yürütülen ve Turgut Özakman Sahnesi’nde başlayan eğitimler, Şehir Tiyatrosu sanatçıları, Ercüment Yılmaz, Pınar Bekaroğlu, Özlem Baykara, Sibel Arıcan, Özlem Akdoğan, Berkay Akın ve Mete Ayhan’ın yanı sıra dışardan katılan, alanında uzman eğitmenler tarafından sürdürülecek.

Yaklaşık 1,5 yıl sürecek olan kurs süresi boyunca Temel Oyunculuk, Ses Konuşma, Şan, Solfej, Doğaçlama, Tiyatro Tarihi ve benzeri temel eğitimler ayrıntılı olarak verilecek ve farklı atölyelerle dersler zenginleştirilecek.

Tiyatro eğitimlerine katılmaya hak kazanan kursiyerler, eğitimin ilk gününde eğitmenleri ile bir araya gelerek fotoğraf çektirdiler ve ardından ilk derslerine başladılar.

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Tam : 40:00 TL
İndirimli : 25.00 TL
Çocuk Oyunu : 15.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir