ŞEHİR TİYATROLARI ALMANYA’DA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

09.03.2023

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın Eskişehir'de 3 sezondur beğeni ile izlenen   "Geçmem Gerek" adlı çocuk oyunu, Eskişehir'in kardeş şehri olan Almanya'nın Frankfurt şehrinde düzenlenen çocuk festivalinde izleyicilerle buluştu.

Frankfurt Türk Tiyatro Festivali ve Starke Stücke Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali kapsamında Tiyatro Frankfurt işbirliği ile gerçekleştirilen organizasyona izleyiciler yoğun ilgi gösterdi ve oyun büyük bir beğeni ile izlendi. 5-7 Mart tarihleri arasında üç temsil gerçekleştiren "Geçmem Gerek" iki farklı sahnede yaklaşık bin kişi ile buluştu.

Eskişehir Şehir Tiyatroları sanatçısı Berkay Akın’ın Türkçeye çevirdiği ve yönettiği oyunun Fransız yazarı Marie Yan da izleyenler arasında yer aldı. Minik izleyicilerin ve yetişkinlerin birlikte izlediği "Geçmem Gerek" hem seyircilerden hem de festival yetkililerinden tam not aldı. Festival kapsamındaki oyun sonrası izleyicilerle bir araya gelen yönetmen ve oyuncular, oyun üzerine sohbet ederek, minik izleyicilerin merak ettikleri soruları cevaplandırdılar.

Sınırların ortadan kalktığı, hepimize ait ortak bir dünyada yaşamak istiyorsak, müziğin, resmin, yani sanatın gücüne inanmamız gerektiğinin önemini, müzikli ve renkli bir dille anlatan oyunun Eskişehir’in kardeş şehri Frankfurt’ta sahnelenmesi iki şehrin tiyatro ilişkilerini güçlendirmesi ve yeni projelerin hayata geçirilmesi noktasında faydalı bir buluşma oldu.

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Tam : 40:00 TL
İndirimli : 25.00 TL
Çocuk Oyunu : 7.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir