ŞEHİR TİYATROLARININ KUKLA OYUNU ÇOCUKLARA MORAL OLDU

13.03.2023

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları deprem felaketinden etkilenen ve bölgeden tahliye edilerek Eskişehir’de misafir edilen depremzede ailelerin çocukları için “Pinokyo” adlı kukla oyununu sergiledi.

Yaşanan büyük deprem felaketinin ardından yaraları sarmak için tüm ülkede olduğu gibi Eskişehir’de de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tüm imkânlarını seferber ederek depremzede vatandaşlar için çeşitli destek çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sanatın iyileştirici gücüne inanan Büyükşehir Belediyesine bağlı sanat kurumları, konser, tiyatro ve benzeri etkinliklerini depremzede vatandaşlarla buluşturarak moral vermeye çalışıyorlar. Bu amaçla geçtiğimiz hafta sonu Şehir Tiyatroları, “Pinokyo” adlı kukla oyununu Eskişehir’de Doğan Aslanbey KYK yurdunda misafir edilen depremzede ailelerin çocukları ile buluşturdu. Yurdun etkinlik salonunda minik izleyiciler için sahnelenen oyun amacına ulaşarak yüzleri güldürdü. Çocukların büyük beğenisini kazanan oyun sonrası minikler, sanatçı büyüklerinden bu etkinliklerin tekrar etmesini istediklerini dile getirdiler.
Konu ile ilgili açıklama yapan Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Tolga Tümer, “Büyük bir felaketin sonuçlarını yaşıyoruz. En iyi yapabileceğimiz şey depremden etkilenen ve Eskişehir’imizi paylaştığımız misafirlerimize sanatın iyileştirici gücünü göstermek, onları bu zor zamanlarında yalnız bırakmamaktır. Yurt sorumluları ve yetkililer ile irtibatlarımız sürüyor, hem yetişkinler hem de çocuklarımız için oyunlarımızı sahnelemeye önümüzdeki süreçte titizlikle devam edeceğiz.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Tam : 40:00 TL
İndirimli : 25.00 TL
Çocuk Oyunu : 15.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir