“ÖDENMEYECEK ÖDEMİYORUZ” İSTANBUL’DA GÖZ DOLDURDU

02.05.2023

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” adlı oyunu, 26 -  29 Nisan tarihlerinde İstanbul Şehir Tiyatrosu Müze Gazhane sahnesinde izleyici ile buluştu ve ayakta alkışlanarak büyük beğeni topladı.

Eskişehir’de sezonun yeni oyunu olarak sahnelenmeye devam eden dünyaca ünlü İtalyan oyun yazarı Dario Fo’nun kaleme aldığı, Füsun Demirel’in Türkçemize kazandırdığı ve yönetmenliğini Burcu Tutkun Turan’ın gerçekleştirdiği oyun, İstanbul Şehir Tiyatrosu, Kadıköy Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesinde İstanbul seyircisi ile buluştu.

Sanat dünyasından ve sosyal çevrelerden birçok tanıdık simanın eşlik ettiği temsillerde davetliler arasında, İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever, avukat Celal Ülgen, Eleştirmen Tuba Aksu Şener, program yapımcısı ve gazeteci Oğuz K. Oğuz,  oyuncu ve yönetmen Murat Karasu, Şehir ve Devlet Tiyatrosu oyuncuları Devrim Yakut, Şamil Kafkas, Ayşegül Ünsal, Fatih Koyunoğlu ve Sanem Öge yer aldılar.

Yaşadığı şehirdeki bir marketi yağmalayan bir kadının başına gelenlerin anlatıldığı oyunda Şehir Tiyatroları sanatçıları Özlem Akdoğan, Özlem Baykara, Tolga Tümer, Serkan Sezgin, Berkay Gökçek ve Gamze Kılıkçı rol aldı.

Biletleri günler öncesinden tükenen ve 4 gün boyunca yaklaşık 2000 kişinin izlediği altı temsil, izleyicinin coşku dolu tepkileriyle ve ayakta alkışlanarak sona erdi.

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Tam : 40:00 TL
İndirimli : 25.00 TL
Çocuk Oyunu : 7.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir