YENİ SEZON OYUNLARIMIZIN BASIN GALASINI GERÇEKLEŞTİRDİK.

27.11.2023

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2023-2024 tiyatro sezonunda sahnelemeye başladığı “Düdüklüde Kıymalı Bamya” ve “Ayak Bacak Fabrikası” adlı oyunlarına geçtiğimiz hafta sonu basın mensuplarını davet etti.

Ekim ayı başında yeni sezon oyunlarına başlayan Şehir Tiyatroları, oyunların gösterimlerini kapalı gişe sürdürürken basın çalışanlarını unutmadı ve geçtiğimiz hafta sonu 24 Kasım Cuma günü “Düdüklüde Kıymalı Bamya” adlı oyuna 25 Kasım Cumartesi günü de “Ayak Bacak Fabrikası” adlı oyuna basın mensupları ve televizyon çalışanlarını davet etti.

Her iki oyuna da katılan Eskişehirli yerel gazete ve televizyon çalışanlarının yanı sıra Birgün Gazetesi, Milliyet Grubu, KRT ve Habertürk Televizyonlarının da aralarında bulunduğu ulusal basın kuruluşları ile yazar ve eleştirmenlerde oyunlara davetli olarak İstanbul’dan geldiler ve beğeni ile izlediler.

Ayak Bacak Fabrikası” Sermet Çağan’ın kaleme aldığı, usta yönetmen Murat Karasu’nun yönetmenliğini üstlendiği “Düdüklüde Kıymalı Bamya” adlı oyun ise usta rejisör Murat Atak’ın sahnelediği, Türk tiyatrosunun önemli yazarlarından Memet Baydur’un kaleminden çıkmış bir oyun. Her iki oyun da Şehir Tiyatrolarında sezon başından beri başarı ile sahneleniyorlar.

Eskişehirli tiyatro severlerin doldurduğu salonlarda, basın galasına katılan yerel ve ulusal basın mensuplarından övgüler eşliğinde tam not alan Şehir Tiyatroları farklı ve nitelikli repertuvarı ve yeni oyunları ile sezon sonuna kadar izleyicileriyle buluşmaya devam edecek.

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Tam : 40:00 TL
İndirimli : 25.00 TL
Çocuk Oyunu : 15.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir