ŞEHİR TİYATROLARI İLÇELERDEN GELEN VATANDAŞLARI KONUK EDİYOR

31.01.2024

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, “Ayak Bacak Fabrikası” ve “Macbeth” adlı sezon oyunlarının Ocak ayı temsillerinde Eskişehir’in Çifteler, Sarıcakaya ve İnönü ilçelerinden gelen hemşehrilerini konuk etti.

Şehir Tiyatroları, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi başkanlığı iş birliği ile Eskişehir’in ilçelerinde yaşayan ve sanat etkinliklerini takip etmekte zorluk yaşayan vatandaşlarımızı sezon içerisinde düzenli olarak tiyatro oyunlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Şehir Tiyatrolarının, Ocak ayında Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Salonu’nda sahnelediği yaklaşık dört sezondur kapalı gişe oynayan “Macbeth” ve yeni sezonda sahnelemeye başlayan “Ayak Bacak Fabrikası” adlı oyunları Eskişehir’in Çifteler, Sarıcakaya ve İnönü ilçelerinden gelen vatandaşların beğenisini kazandı.  Seyirciler alkışlar eşliğinde izledikleri oyunun öncesinde ve sonrasında bir araya gelerek fotoğraf çektirdiler.

 

Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Tolga Tümer, Eskişehir merkezinde sahneledikleri oyunlarını, Şehir Tiyatrosunun kültürel hizmetlerinden yeterli ölçüde faydalanamayan vatandaşlarla da buluşturmaya özen gösterdiklerini, önümüzdeki aylarda Eskişehir’in ilçelerinde ve merkeze uzak mahallelerinde yaşayan farklı vatandaş gruplarını da düzenli olarak Şehir Tiyatroları oyunlarına misafir etmeye devam edeceklerini dile getirdi.  

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Tam : 40:00 TL
İndirimli : 25.00 TL
Çocuk Oyunu : 15.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir