'UÇURTMANIN KUYRUĞU' ESKİŞEHİR’DE AYAKTA ALKIŞLANDI

20.02.2024

 

İstanbul Şehir Tiyatroları’nın 'Uçurtmanın Kuyruğu' adlı oyunu, 16-17-18 Şubat tarihlerinde Eskişehir'de sahnelendi, kapalı gişe oynanan oyun Eskişehir seyircisi tarafından ayakta alkışlandı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın oyunlarından  “Uçurtmanın Kuyruğu” İstanbul ve Eskişehir Şehir Tiyatrolarının karşılıklı oyun değişimi etkinliği kapsamında Eskişehir seyircisine konuk oldu. Savaş Dinçel’in yazdığı,  Barış Dinçel’in yönettiği “Uçurtmanın Kuyruğu” 16, 17 ve 18 Şubat 2024 tarihlerinde Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Salonunda sahnelendi. Kapalı gişe oynanan ve yaklaşık 2000 kişinin izlediği temsiller sonunda Eskişehir izleyicisi memnuniyetini konuk ekibe, alkış ve tezahüratları ile gösterdi.

Oyunun konusu kısaca şöyle; “Çocukluğu babası tarafından otoriteyle bezenmiş, sıkı bir disiplinle yetiştirilmiş, bu disiplin ve otorite kendisi için saplantıya dönüşmüş bir adam, hayatına son vermeye karar verir ve intihar mektubunu yazıp bitirdiği an kapı çalar. Karşısında ilk defa gördüğü, tanımadığı bir misafir vardır. Gelen adam hayatına ve tüm çocukluğuna dair her şeye hakimdir. Zaman geçtikçe sohbet ilgi çekici bir hal alır. Etkileyici bir iç hesaplaşma başlar.”

Akıcı ve merak uyandıran anlatımı, göz dolduran sahne tasarımı ile samimi ve doğal oyunculukların öne çıktığı oyunda İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncuları Gün Koper ve Ali Yoğurtçuoğlu rol alıyorlar. Oyun sezon boyunca İstanbul’da sahnelenmeye devam edecek.

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Tam : 40:00 TL
İndirimli : 25.00 TL
Çocuk Oyunu : 15.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir