GENÇLİK SAHNESİ EĞİTİM SEZONUNU “HAPŞIRIK” ADLI OYUNU İLE TAMAMLADI

11.03.2024

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde eğitimlerini tamamlayan 7. Dönem Gençlik Sahnesi Kursiyerleri, Anton Çehov ve Neil Simon tarafından kaleme alınan “Sevgili Doktor” adlı eserden uyarlanan ‘Hapşırık’ adlı oyunlarının ilk gösterimini 7 Mart Perşembe günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirdiler.

 

Gençlik Sahnesi Tiyatro Kursunun 7. Dönem kursiyerleri sezon boyunca aldıkları eğitimin bir ürünü olarak hazırladıkları “Hapşırık” adlı oyunun ilk gösterimini aileleri ve yakınları için sahnelediler. Şehir Tiyatroları oyuncusu ve aynı zamanda Gençlik Sahnesi eğitmeni olarak görev yapan Berkay Akın’ın uyarlayıp yönettiği oyun, farklı çevrelerden, farklı insanların yaşayışlarını ve ilişkilenmelerini mizahi ve akıcı bir dille anlatıyor.

Sevgi Sanlı’nın Türkçemize kazandırdığı oyunun Işık tasarımını Cemal Öztürk üstlendi, müzikleri ise Orhan Enes Kuzu’ya ait. Oyunda Gençlik Sahnesi kursiyerleri, Aleyna Işıkdağlılar, Cennet Acartürk, Damla Kalafat, Feyza Yönlüer, Gizem Balcı, Hakan Çakallıoğlu, Neşe Yılmaz, Kader Cin, Rabia Küçükaltan, Sena Sevimligül, Umut Dağlı, Mete Göral ve Yağmur Damla Duru rol alıyorlar.

Oyun sonrası Gençlik Sahnesi Koordinatörü Ercüment Yılmaz ve deneyimli eğitmenlerinden mezuniyet sertifikalarını alan gençlerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Ekip “Hapşırık” oyununu Mart, Nisan ve Mayıs aylarında da aralıklarla tekrar sahneleyecek.

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Tam : 40:00 TL
İndirimli : 25.00 TL
Çocuk Oyunu : 15.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir