ESKİŞEHİR ŞEHİR TİYATROLARI ANKARA’DA “FIRTINA” GİBİ ESTİ

29.04.2024

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın yeni sezonda sahnelemeye başladığı, göz dolduran çocuk oyunu “Fırtına” 19. Devlet Tiyatroları Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları festivali kapsamında Ankara’da çocuklarla buluştu.

 

 

Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 19'uncusu düzenlenen festival 24-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi. Birçok farklı ülke tiyatrosunun misafir edildiği festivalde Eskişehir Şehir Tiyatroları, “Fırtına” adlı oyununu 28 Nisan tarihinde Devlet Tiyatroları Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde iki temsil sahneleyerek Ankaralı minik izleyicilerini misafir etti. Yoğun bir programa sahip olan festivalde Şehir Tiyatrolarının Fırtına adlı çocuk oyunu, sosyoekonomik imkânları sınırlı olan çocuklara ücretsiz olarak sahnelendi ve çocukların büyük beğenisini topladı.

Zerrin Akdenizli’nin çocuklar için uyarladığı William Shakespeare’in “Fırtına” adlı oyununun yönetmenliğini Eskişehir Şehir Tiyatroları sanatçısı Ercüment Yılmaz üstlendi. Oyun, dekoru, kostümleri, yarattığı büyülü atmosferi, birbirinden güzel şarkıları ve dansları ile oldukça iddialı bir yapım olarak adından söz ettiriyor.

Eskişehir Şehir Tiyatrolarının, Devlet Tiyatrosu’nun daveti ile katıldığı Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları festivali renkli ve farklı oyunlarla yoğun ve dolu dolu bir programla çocuklarla buluştu.

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Tam : 40:00 TL
İndirimli : 25.00 TL
Çocuk Oyunu : 15.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir