GENÇLİK SAHNESİ’NDEN 19 MAYIS’A ÖZEL GÖSTERİM

20.05.2024

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde eğitimlerini tamamlayan 7.Dönem Gençlik Sahnesi Kursiyerleri, “Hapşırık” adlı oyunlarını, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramına özel olarak sahnelediler.

 

“Hapşırık” adlı oyunun İlk gösterimini 7 Mart Perşembe günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Salonu’nda gerçekleştiren Gençlik Sahnesi Tiyatro Kursunun 7. Dönem kursiyerleri, Gençlik ve Spor bayramında, son kez seyirci ile buluştular. Gençlerin bu özel gününde,  oldukça yoğun ve yine gençlerin ağırlıklı olduğu izleyici topluluğu ile buluşan kursiyerler, gösterdikleri performansları ile beğeni toplayıp alkış aldılar.

 

Şehir Tiyatroları oyuncusu ve aynı zamanda Gençlik Sahnesi eğitmeni olarak görev yapan Berkay Akın’ın uyarlayıp yönettiği oyun, farklı çevrelerden, farklı insanların yaşayışlarını ve ilişkilenmelerini mizahi ve akıcı bir dille anlatıyor. Sevgi Sanlı’nın Türkçemize kazandırdığı oyunun Işık tasarımını Cemal Öztürk üstlendi, müzikleri ise Orhan Enes Kuzu’ya ait. Oyunda Gençlik Sahnesi kursiyerleri, Aleyna Işıkdağlılar, Cennet Acartürk, Damla Kalafat, Feyza Yönlüer, Gizem Balcı, Hakan Çakallıoğlu, Neşe Yılmaz, Kader Cin, Rabia Küçükaltan, Sena Sevimligül, Umut Dağlı, Mete Göral ve Yağmur Damla Duru rol alıyorlar.

Sahneledikleri son oyun ile kursiyerlik dönemini sonlandıran gençler, eğitmenleri ve birbirleri ile vedalaşırken, hüzün ve mutluluğu bir arada duyumsadıkları duygusal anlar yaşadılar.

 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Tam : 40:00 TL
İndirimli : 25.00 TL
Çocuk Oyunu : 15.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir