Elif Melda YILMAZ

 


...
7 Kasım 1977’de Eskişehir’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Eskişehir’de tamamlayan sanatçı, ilkokul yıllarından itibaren müzik ve halk dansları üzerine profesyonel çalışmalar yaptı. ‘1992’de Türkiye genelinde tüm özel radyolar yayın hayatına başladığında, lise birinci sınıf öğrencisi olan YILMAZ, Eskişehir’de açılan ilk özel radyoda program yapımcısı ve sunucusu olarak çalışmaya başladı. Takip eden yıllarda Anadolu Üniversitesi Eğitim Televizyonu’nda sunuculuğa devam ederken Ankara, Eskişehir ve Bursa radyo ve televizyonları için özel olarak reklam metinleri ve müzikleri seslendirmeye başladı.  1996 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi TİYATRO bölümüne girdi. Üniversite yıllarında İngilizce animatörlük, Türkçe ve İngilizce yaratıcı drama öğretmenliği, uluslar arası şirketlerin tanıtım filmleri için İngilizce çevirmenlik ve seslendirme, TRT ve özel stüdyolarda film ve belgesel seslendirmesi, Ankara Devlet Tiyatrosunda oyunculuk ve Ankara’da çeşitli kulüp ve restoranlarda solo caz vokalisti olarak programlar yaptı. 2000 yılında açılan ‘Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın ilk on üç kurucu oyuncusundan biri oldu. On altı yıl boyunca yedisi müzikal, biri çocuk müzikali olmak üzere on yedi oyunda oynadı. İki oyunda yönetmen yardımcısı ve bir oyunda kostüm kreatörü olarak çalıştı. 2004 yılı yaz sezonunda ‘’Star TV’’ de yayınlanan ‘’TATİL AŞKLARI’’ adlı televizyon dizisinde ve 2008 yılında Ali ÖZGENTÜRK’ün yönettiği ‘’YENGEÇ OYUNU’’ adlı sinema filminde başrollerden birini canlandırdı. 2007 ve 2008 yaz sezonlarını Fransa’da geçiren sanatçı, Fransa’da Türk Folklorünün tanıtımı üzerine çalışmalar yaptı.  2011 yılında ‘’www.eskisehirliyim.com’’ adlı internet sitesinin yaptığı halk oylamasında ‘’Yılın Sanatçısı’’seçildi. ''Kanlı Nigar'' oyunundaki performansıyla 2013 yılında Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından ''YILIN EN BAŞARILI KADIN SANATÇISI''ödülüne;
ve  aynı performansla yine 2013 yılında Sadri Alışık 4. Anadolu Tiyatro Ödülleri jürisi tarafından, MÜZİKAL DALINDA YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ödülüne layık görüldü.
2015-2016 sezonu boyunca Kanal D'de yayınlanan 'Kurtlar Vadisi Pusu'' adlı televizyon dizisinde Ajan Meryem rolüyle yer aldı. Jacques CLANCY, Giorgi ANTADZE, Ergin ORBEY, Yücel ERTEN, Haldun DORMEN, İpek BİLGİN, Emre KOYUNCUOĞLU, Nurşim DEMİR, ÜnsalCOŞAR, Mustafa SEKMEN, Yıldırım URAĞ gibi yönetmenlerle ve Selçuk BORAK, Cihan YÖNTEM, Ercan KAZBEK gibi koreograflarla çalışmış olan sanatçı, 2016-2017 sezonunda Eskişehir Şehir Tiyatroları'nda Münir CANAR tarafından yönetilen ''Kanlı Nigar'' adlı müzikli oyunda ''NİGAR'' rolünü, ve ''Haldun DORMEN'' tarafından yönetilen ''Lüküs Hayat'' müzikalinde ''ATIFET'' rolünü canlandırmaktadır.
Aynı zamanda müzik kariyerine devam eden Elif Melda YILMAZ bu sezon,şef Aytuğ ÜLGEN yönetiminde 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası başta olmak üzere, çeşitli senfonik orkestralar eşliğinde solo konserler verecektir.
 
GÖREV ALDIĞI OYUNLAR
 
Bilkent Üniversite Tiyatrosu:
 KEL KANTOCU - Bayan Smith
 ALTI ŞAHIS YAZARINI ARIYOR - Anne -Aktris
Ankara Devlet Tiyatrosu
  KÜÇÜK SAKAR CADI - Mesterella
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları:
Roller
BİR ŞEHNAZ OYUN - Şehnaz
İKİNCİ CADDENİN MAHKUMU - Jessica
PIRTLATAN BAL - Paracının Karısı
AMPHITRION 2000 - Tanrıça Hera
EMREM YUNUS - Oyuncu
OCAK - Büyükanne
KUVAYİ MİLLİYE - Anlatıcı
KARMAKARIŞIK - Susan Philips
GİZLİ OTURUM - Ines SERRANO
TARTUFFE - Elmire
TAHTA ÇANAKALAR - Clara
İSTANBUL EFENDISI - Dilaram
BİT YENİĞİ -LucienneGOTOVICH
SIRÇA KÜMES - Amanda WINGFIELD
BAHAR NOKTASI - Ipolita ve Müzeyyen
KANLI NİGÂR - Nigâr
LÜKÜS HAYAT - Atıfet
 

OYUNCULARIMIZ

 
 
 
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Senfoni Orkestrası
Balbumu Heykeller Müzesi
Kent Belleği Müzesi
Kurtuluş Müzesi
Tam : 40:00 TL
İndirimli : 25.00 TL
Çocuk Oyunu : 15.00 TL
E-Posta : sehirtiyatrolari@eskisehir.bel.tr
Tel : +90 222 335 72 71
Faks : +90 222 325 00 56
Adres : Kurtuluş Mahallesi,
Cumhuriyet Blv. No:104
26090 Odunpazarı/Eskişehir